היתרונות של אגבה לחולי סכרת

סירופ אגבה לסוכרתיים כתחליף המתקה טבעי מציג שני יתרונות בולטים. ראשית, הערך הגליקמי שלו נמוך עם עליה הדרגתית ברמות סוכר, דבר מהותי לחולי סכרת. בנוסף מדובר במוצר בעל רמה מאוד גבוהה של מתיקות העומדת על פי אחד וחצי יותר מסוכר רגיל. כלומר, כשליש כוס של סירופ אגבה מספקת רמת מתיקות של כוס סוכר מלאה. הווה אומר שהסירופ מאפשר שימוש בכמויות יותר קטנות לשם הגעה לרמת המתקה מבוקשת, וכך להפחית בכמות נצרכת.

החשיבות של אינדקס גליקמי נמוך

בעזרת אינדקס גליקמי נמדדת מהירות ורמת השפעת מזונות על הגלוקוז במחזור הדם, וככול שערכי המזון יותר גבוהים כך הוא נחשב לפחות בריא. זאת עקב השינוי הקיצוני ברמות של הסוכר בדם, המשפיעות גם על מדדי האינסולין. רמת הערך הגליקמי מושפעת רבות מסוג הסוכר הנצרך שיכול להיות למשל סוכרוז, גלוקוז ופרוקטוז כפי שקיים בסירופ האגבה. הפרוקטוז מוביל לעלייה איטית, הדרגתית ומתונה של רמת סוכר ואינסולין במחזור הדם בטווח המיידי, ומכאן שגם ערכו הגליקמי יותר נמוך ולכן סירופ אגבה מתאים לחולי סוכרת.

איכויות נוספות של סירופ אגבה

לסירופ אגבה יש עוד יתרונות רבים נוספים. קודם כל מדובר בסירופ טבעי ואורגני. שנית, שלא כמו סוכר החסר בערכי תזונה, יש לאגבה ערכי תזונה חשובים רבים כדוגמת סידן, ברזל, מגנזיום ואשלגן. בנוסף, הסירופ פחות צמיגי מאשר דבש והוא נמס בקלות.

שימוש במידה

כמו כל ממתיק אחר וכל מזון המכיל סוכרים, על חולי סוכרת לצרכם במידה. אמנם הפרוקטוז בטווח מיידי מעלה בהדרגה את רמת הסוכר בדם, אולם בטווח הארוך ובשימוש מופרז הוא מוביל לעלייה ברמות שומן בדם. בנוסף, יש לדעת כי הסירופ מכיל גם פחמימות בכמות יחסית גבוהה העומדת על שישה עשרה גרם לכף.

אין בכתוב במאמר זה כל התחייבות אלא מידע בלבד לגבי מוצרים טבעיים מוכרים אותם אנו ממליצים לשלב בתזונה היומית.

בכל מקרה יש להיוועץ ברופא או איש מקצוע מוסמך בטרם מחליטים על נטילת תוסף זה או אחר ובעת בניית תפריט תזונה.

phone
waze
back to top