המתוקים הבריאים

 

אז הגיע זמן הכנת הסנדוויצ'ים בבוקר והילד מסרב, פשוט מסרב לכל ממרח או תוסף שמזכיר לו בריאות. כל מה שהוא מבקש יומיום זה פיתה עם שוקולד! 

אז כמה שנשלה את עצמינו שגם שוקולד הוא בעל ערכי תזונה מסוימים (למרות שמדובר בדרך כלל בשוקולד מריר בעל 60 אחוז ומעלה של פולי קקאו ולא בממרחים הממוצעים הנמכרים בשוק) אנחנו פשוט נהיה חייבים באיזה שהוא שלב לא להיכנע ולהילחם על זכותו של הקטן שלנו לאכול משהו מזין יותר. 

אז אם אין לכם את הכוחות הנדרשים כדי ללמד את הילד שפיתה זה לא הלחם היחיד שיש ושאפשר גם רחמנא ניצלן לאכול פירות, ירקות אורז ועוד יש לנו את הפתרון בשבילכם. את הפיתה עם השוקולד ניתן להחליף בקלות בלחם מחיטה מלאה עם ממרח אגוזי לוז או ממרח חלבה ששניהם מהווים ממרחים בריאים ומזינים יותר ויחד עם זאת טעימים לא פחות.

ממרח אגוזי לוז

אגוזי לוז הם אגוזים עגולים וקטנים. טעימים מאוד שמשתלבים נהדר עם קינוחים. יש בהם ויטמין E חומצה פולית, סיבים תזונתיים, אשלגן, סידן ומגנזיום. אגוזי לוז לא קלויים מומלצים במצבי בריאות רבים כמו אפטות, אנגינה, אסטמה ועוד. הם בעלי טעם עשיר, אגוזי ומתקתק ולכן נהדרים וטעימים מאוד בתור ממרח לשימוש על לחם או בכנת קינוחים.

ממרח חלבה

את ממרח החלבה מכינים משילוב של דבש עם זרעי שומשום טחונים. השומשום הוא אחד מהמזונות העשירים והעתיקים בשירותו של האדם. הוא מכיל נוגדי חמצון רבים המסייעים לגוף בתהליכי הניקוי. זרעי השומשום עשירים בחלבון, ברזל, סידן ויטמינים מקבוצת B, חומצות אמינו וחומצות שומן בלתי רוויות. הסידן חשוב לבניית העצם, חומצות השומן חשובות לבריאות המוח וכוללות גם אומגה 3. הברזל חשוב לשמירה על כמות ההמוגלובין בדם. ממרח החלבה מכיל בתוכו 50 אחוז של טחינה גולמית העשויה מזרעי שומשום שלמים טחונים. לממרח החלבה יש טעם מתקתק עשיר שילדים אוהבים. ניתן לשלב גם אותו בהכנת קינוחים.

לא משנה באיזה ממרח מהשניים תבחרו, אנחנו מבטיחים לכם שהמתיקות המעודנת והטעם העשיר יעשו את שלהם. הילדים יחשפו כך לטעמים שונים וילמדו לצרוך לאט לאט גם דברים שהם פחות מכירים אך למעשה טעימים מאוד.

phone
waze
back to top