לבוטנים יצא שם רע, כעתירי קלוריות ושומנים, וכנחותים לעומת אחיהם האגוזיים (שאמנם שייכים למשפחה אחרת, אך דומים בערכיהם התזונתיים). עם זאת, לבוטנים יש יתרונות תזונתיים רבים!

מחקר שבוצע באוקספורד בשנת 2015, ניתח את הרגלי הצריכה של אגוזים, של בוטנים ושל חמאת בוטנים בקרב יותר מ־120 אלף אנשים בני 55 עד 69 בהולנד. 

מהממצאים עולה כי אנשים שצרכו מדי יום אגוזי עץ או בוטנים היו בסיכון נמוך של כ־23% למוות מוקדם מהמחלות הבאות - סרטן, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, מחלות בדרכי הנשימה ומחלות ניווניות (למשל אלצהיימר) - בהשוואה לאנשים שלא צרכו אותם. מחקר זה מצטרף לשורה של מחקרים המראים כי לצריכה של אגוזים - אבל גם של בוטנים (אמנם קיטנית - אך דומה יותר לבוטנים בתכונותיה), יש השפעות בריאותיות חיוביות ביותר. מהו סוד הבריאות של הבוטנים?

קצת על הבוטנים

 .מקורם של הבוטנים מדרום אמריקה, משם הם הופצו לכול העולם על ידי הספרדים. מאז, בזכות טעמה העשיר והחלבון הזול והנגיש, מוצרי בוטנים ובמיוחד חמאת הבוטנים הפכו פופולאריות במיוחד,, שכשהאמריקאי

הממוצע יאכל כ-1000 צנצנות חמאת בוטנים במהלך חייו!

הבוטנים עשירים בשומנים בריאים, חלבון וחומרים מזינים נוספים. בוטנים הם מקור מצוין לחלבון והם גם שופעים מאוד בויטמינים חיוניים, מינרלים ותרכובות צמחיות.בוטנים עשירים במיוחד בוויטמיני B, ויטמין E וסיבים תזונתיים ולכן יעילים להגברת אנרגיה ומרץ, הגברת מצב רוח, איזון רמות סוכר, איזון כולסטרול ועוד

האם גם בוטנים קלויים הם בריאים?

דווקא כן! בעוד שקלייה או בישול לעיתים קרובות מסלקים חלק מהיתרונות התזונתיים של אגוזים רבים, קליית הבוטנים משפרת את זמינות נוגדי החמצון שבהם לגוף, עד כדי כך שגופכם יספוג מהם כמות כפולה של רכיבים אלו מאשר אם תצרכו אותם ללא קלייה. גם הבוטנים הקלויים מכילים ערכים תזונתיים נהדרים: יש בהם 26 אחוז חלבון, סיבים תזונתיים, אבץ, ברזל, סידן ואשלגן, ומדובר באחד הנשנושים הכי בריאים שיש וזאת למרות הקלייה.

 

ממרח אגוזי אדמה - חמאת בוטנים טבעית של שקד תבור

 אחד המוצרים האהובים והמיוחדים שלנו הוא ממרח אגוזי האדמה - חמאת הבוטנים הטבעית. חמאת הבוטנים מכילה 100% בוטנים - חשוב לנו לא להוסיף דבר נוסף שיפגע בטעם המיוחד והעשיר, בפשטות הטבעית ובמרקם החלק והנהדר, שמתאים על כל לחם, עם כל רוטב, ובכל מתכון כמעט. כפית של חמאת בוטנים יכולה למלא כל בוקר בחיוך של בריאות, ובפינוק מיוחד ומלא בקסם.

 

לדף המוצר>>

 

 

 

phone
waze
back to top